Ana Sayfa / İstanbul Halı Yıkama / Küçükçekmece Halı Yıkama

Küçükçekmece Halı Yıkama

Küçükçekmece ilçemizde profesyonel ve kaliteli hizmet sunan halı yıkama firmaları.

Aydet Profesyonel Halı Şampuanı

Küçükçekmece Halı Yıkama

Güzel ilçemizin kıymetli sakinleri. Küçükçekmece Halı Yıkama hizmeti almak isteyen değerli halkımız.

Bu makalemizde sizlere kaliteli bir halı yıkama nasıl yapılır bunu anlatmaya, halı yıkamanın püf noktalarını sizinle paylaşmaya çalışacağız. Kirlenen bir halının temiz ve hijyenik olabilmesi için halı yıkama işi yapan Küçükçekmece Halı Yıkama Firmalarının dikkat etmesi gereken hususlara dikkat çekeceğiz. Her işin püf noktası olduğu gibi halı yıkamanın da kendine has püf noktaları, dikkat edilmesi gereken yönleri bulunmaktadır. Halı yıkama nedir, halı yıkama nasıl yapılır, bunlarla ilgili bilgi ve tecrübemizi sizlerle paylaşmaya çalışacağız.


Evimizde en çok kullandığımız eşyalarımızdan biri olan halılarımız zamanla kirlenir. Bu kirlenmeye paralel olarak halı içerisinde akar dediğimiz virüs ve bakteriler yuva yapar. Belirli aralıklarla ve derinlemesine temizlenen halılar hem sağlığımız için hem evimiz güzelliği için çok önemlidir. Sonuçta halılarımız çocuklarımızın oyun alanı bizim, misafirlerimizin ve evimizde yaşayan herkesin vazgeçilmez olarak kullandığı bir eşyamızdır. Temizlik imandan gelir prensibi ile halılarımızın temizliğini yaparken nelere dikkat etmeliyiz bunlara madde madde değinelim.


- Halı yıkama işlemini kendiniz yapmak yerine profesyonel bir Küçükçekmece Halı Yıkama Firmasından hizmet almak halılarınızın uzun ömürlü olması, dipten uca temizlenmesi ve yeteri kadar hijyenik olması için oldukça önemlidir. Çünkü halılarınızı evinizde yıkamaya çalıştığınızda yeterli ekipmana sahip olmamanız, gerekli deterjanların bulunmayışı gibi sebeplerle halılarınız tam temizlenmez. Bunun yerine yüzeyinde bulunan kirler ve mikroplar halı hav arasına yani dip noktaya itilir ve orada çoğalmaya devam eder. Ancak profesyone bir firmada yeterli ekipmanla, doğru deterjanlar kullanılarak uzman personel tarafından temizlenen halılar tam anlamı ile temiz ve hijyenik olabilir.


- Halı yıkamanın püf noktalarından bir diğeri kullanılan fırçanın kalitesidir. Doğru malzemeden yapılan sert bir fırça halıdaki kirleri tam anlamı ile temizler. Kol kuvveti yerine endüstriyel halı yıkama makinalarında yer alan fırçalama prosesi halılarınızı dipten uca temizlemekle kalmaz aynı zamanda mikroplardan ve bakterilerden de arındırır. Küçükçekmece Halı Yıkama firması seçerken kullanılan ekipmanın yeterli ve kaliteli olmasına dikkat etmeniz bu sebeple büyük önem taşımaktadır.


- Kaliteli bir halı yıkama işleminin vazgeçilmezlerinden biri de kaliteli temizlik ürünü kullanmaktır. Kullanılacak halı şampuanı doğal hammaddelerden üretilmiş olmalıdır. Aynı şekilde bakteri ve akarla mücadelede etkili (antibakteriyel), hassas tenli insanlarda özellikle çocuklarda alerji yapmayan (antialerjik) nitelikte olmalıdır. Halılarda yapışkan bir kalıntı ve yağlı bir görünüm oluşturmamalıdır. Halı hav arasına nüfuz ederek gerçek temizliği sağlayacak bir halı şampuanı halı temizliği için vazgeçilmez önemdedir.


- Halılar yıkama işlemine alınmadan önce iyice çırpılarak tozdan olabildiğince arındırılmalı aynı şekilde yıkandıktan sonra leke ve kalite kontrolü yapılmalıdır. Eğer çıkmamış lekeler varsa, lekenin türüne göre uygun leke çıkarıcı ile müdahale edilmelidir. Unutmayınız her leke için farklı leke çıkarma solüsyonları kullanılmalıdır. Uzman ve tecrübeli Küçükçekmece Halı Yıkama Firmaları hangi leke için hangi ürün kullanılacağını bilirler.


- El dokuma ve yün halılar yıkanırken en önemli nokta halıyı hızlıca yıkayıp hızlıca kurumaya almak gerekir. Çünkü bu tür halıların uzun süreli ıslak kalması halıda renk karışmasına sebep olacaktır. Çünkü bu halılarda kimyasal boya yerine kök boya kullanıldığı için renkler suya dayanıklı değildir. Renkleri karışmış halılar içinse halı renk düzeltici solüsyonlar ve karışımlar kullanılmalıdır. Bu tür karışımları herhangi bir halı şampuanı üreticisi firmadan edinebilirsiniz. Halılarınızı riske atmamak için el dokuma ve yün halılarınızı kendiniz yıkamak yerine uzman bir Küçükçekmece Halı Yıkama firmasına teslim ediniz.


- Son olarak halılar yıkanıp kurutulduktan sonra paketleme yaparken eğer halıyı uzun süre kullanmayacaksanız bez hurçları tercih ediniz. Naylon paket içindeki halı uzun süre rulo halinde bekletilirse terleme ve kokma yapacaktır. Aynı şekilde halı yıkama firmasından halılarınızı teslim aldığınızda eğer naylon paket içinde ise halıyı o şekilde bekletmeyiniz. Muhakkak poşetinden çıkarıp hava alacak ve terlemeyecek şekilde muhafaza ediniz. Uzun süreli bekletmeniz gereken halılarınız için halı hurcu denilen bez hurçlar alıp halılarınızı o hurçların içinde saklayabilirsiniz.


Siz değerli Küçükçekmece Halı Yıkama müşterilerimizi halı yıkamayla ilgili bilgilendirmek için yazdığımız yazımızın sonuna geldik. Sağlıklı ve tertemiz günlere...

MÜŞTERİ YORUMLARI

Teşekkür Ederiz
01 Mart 2021 Pazartesi

İnsanların, yiyeceği dürümü bile sipariş ederken dürümcünün telefonunu internetten arayıp bulduğu bu çağda sanmayın ki onlar, halı yıkatmak için sokakta ellerine tutuşturulan ya da arabanın sileceğine konan broşürleri kullanıyorlar. Artık herkes bizleri internet sitemizden buluyor ve sitemizin kalitesine göre değerlendiriyor. Sitemizin kalitesini de onlara sunacağımız hizmet için bir referans kabul ediyorlar. Bu bakış açısıyla bir an önce internet sitesi açmayı istedim ve bu istediklerimi karşılayacağını düşündüğüm HALIYIKAMAWEB.COM firmasını tercih ettim. Sitemin hazırlanmasından içeriğine görsellerinden iç dizaynına kadar her açından isteklerimi tam olarak karşılaması beni mutlu etti. Emeklerinden dolayı Ali Beye teşekkür ediyorum. Site yaptırmak isteyen arkadaşlara gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.

Müşteri Yorumları
Ümit Kenger

Erdemli Ümit Halı Yıkama

Aydet Profesyonel Halı Şampuanı

İL İL HALI YIKAMA

Aydet Profesyonel Halı Şampuanı Videoları