Ana Sayfa / Host ve Domain Nedir?

Host ve Domain Nedir?

Domain
Domain diğer bir deyişle alan adı web sitenizin tanımlandığı ve ulaşıldığı isimdir. (Örneğin:www.haliyikamaweb.com). Alan adları 1 yıl 2 yıl ya da daha fazla süreler için kiralanır ve süre bitiminde yenilenmesi gerekir. Kiralamak istediğiniz alan adının daha önce başkaları tarafından alınmamış olması gerekir. com, net, org, com.tr gibi uzantılara sahiptir ve internette domain satışı yapan firmalardan alınabilir. Ancak com.tr uzantılı domainleri yalnızca ODTÜ den alabilirsiniz (daha fazla bilgi için nic.tr adresini ziyaret ediniz.)

Hosting
Hosting web sitenize ait dosyaların internet üzerinde barındığı yerdir. Aynen domain gibi belirli süreler için kiralanır ve süre bitiminde yenilenmesi gerekir. Hosting firması seçerken güvenlik hız gibi etkenler göz önünde bulundurulmalıdır.

Not : Domain ve hosting için gerekli işlemler arzu ederseniz tarafımızdan yapılır. Normal domain ve hosting ücreti dışında herhangi bir ek ücret ödemezsiniz. Lütfen bizimle irtibata geçiniz.)

MÜŞTERİ YORUMLARI

Teşekkür Ederiz
01 Mart 2021 Pazartesi

İnsanların, yiyeceği dürümü bile sipariş ederken dürümcünün telefonunu internetten arayıp bulduğu bu çağda sanmayın ki onlar, halı yıkatmak için sokakta ellerine tutuşturulan ya da arabanın sileceğine konan broşürleri kullanıyorlar. Artık herkes bizleri internet sitemizden buluyor ve sitemizin kalitesine göre değerlendiriyor. Sitemizin kalitesini de onlara sunacağımız hizmet için bir referans kabul ediyorlar. Bu bakış açısıyla bir an önce internet sitesi açmayı istedim ve bu istediklerimi karşılayacağını düşündüğüm HALIYIKAMAWEB.COM firmasını tercih ettim. Sitemin hazırlanmasından içeriğine görsellerinden iç dizaynına kadar her açından isteklerimi tam olarak karşılaması beni mutlu etti. Emeklerinden dolayı Ali Beye teşekkür ediyorum. Site yaptırmak isteyen arkadaşlara gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.

Müşteri Yorumları
Ümit Kenger

Erdemli Ümit Halı Yıkama

Aydet Profesyonel Halı Şampuanı

İL İL HALI YIKAMA

Aydet Profesyonel Halı Şampuanı Videoları